Remont czy urządzanie mieszkania to wyzwanie nie lada. Ale gdy już uporamy się z najważniejszymi pracami, przychodzi czas na same przyjemności! Dobieranie dekoracji może być prawdziwą frajdą, ale pod warunkiem, że wiemy, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Klasycznie i retro

Styl mieszkania powinien być dopasowany do naszych upodobań i charakteru. Nawet jeżeli podoba nam się retro, to nie znaczy, że w tak urządzonym wnętrzu będziemy się dobrze czuć. Dlatego wybór stylu należy dobrze przemyśleć. Niezdecydowani powinni odpuścić sobie urządzanie poszczególnych pomieszczeń w różnych stylach, bo wówczas wnętrze staje się chaotyczne i nieharmonijne. Dekoracje także powinny reprezentować ten sam styl i idealnie pasować do całego wnętrza. Reprezentujące styl retro dodatki do salonu i przedpokoju to między innymi piękne klasyczne świeczniki, ceramiczne wazony czy zegary, które wyglądają, jak tknięte zębem czasu. Retro to styl bardzo efektowny, a także ponadczasowy – zawsze chętnie wracamy do przeszłości i zapraszamy ją w nasze progi w postaci mebli czy dekoracji.

Lampy w stylu retro

Retro ma tę zaletę, że bez trudu znajdziemy dekoracje i przedmioty w tym stylu, dzięki którym zaaranżujemy nie tylko salon, ale też kuchnię i każde inne domowe pomieszczenie. Dodatki do salonu i przedpokoju, które zostały urządzone w stylu retro to także dekoracyjne tkaniny, z których uszyte są narzuty na kanapy czy poszewki, a także dywaniki. W pomieszczeniach tych nie może też zabraknąć również pięknych lamp – zarówno sufitowych, jak i stojących.

W kuchni jest też miejsce na ozdoby z pięknego kolorowego szkła, a także zdobionej w kwiatowe lub geometryczne wzory ceramiki. Łazienka w stylu retro może prezentować się naprawdę pięknie – nawet najdrobniejszy element jej wyposażenia może być wykonany w tym stylu. Retro mydelniczki czy dozowniki do mydła, a także żeliwne wieszaki to sposób na zaaranżowanie łazienki jak ze snu. Styl retro powinien być widoczny we wszystkich pomieszczeniach, dlatego tak ważne jest, aby nie zapominać o dekoracji przedpokoju, który jest wizytówką naszego mieszkania.